Merhaba, Annem inme sonrası afazi geçirdi. 3 yıl önce ağzından bir kelime değil harf bile çıkartamıyordu. İnme sadece konuşmasını değil kendini ifade edemediği için neşesini de bir hal götürdü. Birkaç terapiste görüştük bu süreçte, eminim onlarda alanlarında çok başarılılardır fakat bir türlü uyumlu bir çalışma olmadı. Fırat bey ile tanıştığımızda ilk yine pek istekli değildi, uyuma numarası bile yapmış ilk görüşmede (kendisi söylüyor). Uzun sürmeden kısa sürede çok yol katettiler. Eşim olsun çocuklar olsun annemle birlikte çalışabileceğimiz ödevler vermesi bizler içinde çok yönlendirici oluyor. İlgi ve alakanız için çok memnunuz Fırat bey, bunları ifade etmemek haksızlık olur. Çok sevgiler, çok selamlar..

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

N****

Babam felç geçirdikten sonra hastalığımıza bir de afazi eklendi. Doktorumuz ilk başlarda hiç konuşamayabilir böyle kalabilir dese de Fırat Bey bize çok büyük derece de umut oldu. 5 Aylık bir süreç içinde çok iyi yol katettik. Artık babamın iyileştiğini ve bize sadece rehberlik yaptığını söyleyebilirim. Artık mutluyuz. Umudumuz tükenmemek üzere daha da arttı. Eğer bir konuşma terapistine ihtiyaç duyarsanız hiç şüphesiz tercihiniz Fırat Bey olmalı. Biz şimdiden teşekkür ederiz Fırat Bey.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

F****

2 yıl önce afazi teşhisi konduğunda konuşamıyor, hatırlamıyor, kalem tutmayı, kelimeleri bilmiyordum. yardımıma koşan Uzm Psk Fırat Uzun'un yapmış olduğu terapiler sayesinde bugün normal hayatıma döndüm. hasta olduğum süreçte, bilgisi, becerisi, samimiyeti ile yanımda olduğu ve bugünlere sağlıklı bir şekle gelmeme sebep olduğu için minnettarım.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Sonbahar

Fırat bey tüm emeğiniz için teşekkür ederiz. Halam sizin sayenizde hem iletişim olarak hem de moral olarak daha iyi. Daha iyi olacak Allahın izniyle. Allah razı olsun sizden. Sevgilerimle Can Ailesi..

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Melike Can

Fırat bey merhaba ben 2015 yılında İstanbul çapa tıp fakültesinde Öget hanımın vasıtasıyla tanışmıştık. O zamanlarda İstanbul da yaşıyordunuz. Şuan sizi Antalya da görmek benim için ne ifade ettiğini tahmin bile edemezsiniz. Sabrınıza ve alçak gönüllülüğünüze o zamanlarda kendimi ifade edemediğimden teşekkür edememiş gibiydim. Her şey için Allah razı olsun sizden. Teşekkür ederim.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Murat

Fırat bey kendimi çözümsüz hissederken ve bana bambaşka bir kapı açtı. Kendimi çok şanslı hissediyorum, Çünkü hayatımı değiştirdi diyebilirim. Çok teşekkür ediyorum.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Çisem

Sıcakkanlı ve yardımsever birisi onunla konuşmak iyi hissettirdi, tekrar görüşmeyi düşünüyorum, teşekkürler

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

H*** K****

Fırat beyle çok umutsuzluğa kapıldığım bir zamanda tanıştım. kendisiyle tanıştıktan sonra hayatımı değiştirdi diyebilirim. Kendisine burdan çok teşekkür ediyorum

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Gizem K***

Babam beyininde pıhtı atması sonucu konuşmasını kaybetmesi üzerine Fırat beyle tanıştık. Gerçekten çok faydasını gördük. Babamın konuşması her geçen gün daha iyiye gidiyor. Tedavimiz halen devam ediyor.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Salih Düzen

Fırat bey ile annemin beyin kanaması sonrasında konuşma becerisini kaybetmesi sonucu tanıştık. Kendisi bize çok yardımcı oldu her gün daha da iyiye gidiyoruz annem artık kendini ifade edebiliyor. Fırat bey sayesinde daha da iyi olacak inanıyoruz. Kendisine de buradan teşekkür ediyorum.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Hakan Hatip

Babam beyin kanaması geçirdikten sonra konuşamaz hale gemişti. Fırat beyin desteği ile tahmin ettiğimizden çok fazla ilerleme kaydettik. Artık babam derdini anlatacak kadar konuşabiliyor. Fırat beye yardımları için çok teşekkür ediyorum.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Metin M***

Beyin akıntısından sonra kendimi ilk kez ifade edebildim. Rehabilitasyonla daha iyi olaçağımı düşünüyorum. Tedaviye yeni başladım çok memnunum. İnançım için şekkür ederim Fırat bey.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

K*** M***

2014 yılında bir trafik kazası geçirdim. Beynimde kanama oldu ödem oluştu, ilk başlarda heceleyerek konuşmaya başladım ama o kadar yavaştı ki, insanlar dinlemek isteseler bile dikkatleri dağılıyordu ve 'tamam' deyip geçiştiriyorlardı. Üniversite sıralarındayım, konuşmaya utandım 2 yıl. Ağzımdan salya akacak ve dalga geçecekler diye... Bu arada araştırıyorum, terapist bulmaya çalışıyorum ve Fırat bey'e denk geldim. Hasta görüşleri, okuduğu bölüm ve Prof.Dr. Öget Öktem Tanör' den eğitim almış, tüm bunlar dikkatimi çekti. 8 ağustos'ta muayene oldum ve dizartri olduğu teşhisini koydu. Egzersiz verdi bir sürü ilk başta çok zorlandım ama aksatmadan sürekliliği sağlamaya çalıştım ve 21 Ekim de konuşmakla ilgili problem kalmadı. 2 ay gibi kısa bir süreden bahsediyorum. Sadece konuşmam değil reflekslerimde ve sağ elimde de gelişmeler oldu. Araştırın ve kendiniz için en faydalı olacak olanı bulun. Şuan öz güvenim olmasını Fırat bey'e borçluyum. Teşekkürler Fırat bey, emeğinize sağlık.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Gülnur Deveci

6 yıldır uyuşturucu kullanma sorunum vardı. Fırat beyle 5 ay önce çalışmaya başladık. 2 aydır temizim, sıgara dışında hiçbir şey içmedim. Bira bile içmiyorum. Asla uyuşturucusuz bir hayatim olacağını düşünmezdim. Uyuşturucu kullanırken normal insanların yaptığı şeyleri yapmaktan mahrum kaldım. Kahve içmek, sinemaya gitmek gibi şeylerden asla keyif almazdim. Temiz kalmak ilk başlarda çok zor ve sıkıcı olsada şimdi kendini daha sağlıklı ve dinç hissediyorum. Tedavim devam ediyor. Uyuşturucu kullanıyorsanız ve asla bırakamayacağınızı düşünüyorsanız, bende öyle düşünüyordum ve şuan 2 aydır temizim. Kendinize inanın. Fırat beye desteği ve sabrı için teşekkür ediyorum.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

c***

Gençlik yıllarımdan beri alkol ve esrar kullanırım. Son 4-5 yıldır bağımlı oldığumu kabullensemde ciddi bir bırakma girişimim olmamıştı. Hep bırqksamda tekrar başladım. Hep kısa süreli bırakmalar oldı. Bir şekilde tekrwr tekrar içtim. Fırat beye gitmeden önce daha önce hiçbir psikoloğa gitmemiştim. Fırat bey önce bana çeşitli testler yaparak alkol ve esrarin beynime verdiği zararları görmemi sağladı. Unutkanlık ve dalgınlık şikayetim her zaman vardı. Ama bu şikayetlerimin alkol ve maddeden kaynaklandığını düşünmüyprdum yada düşünmek istemiyordum. Alkol ve esrarin beynime verdiği zararları görmek benim motivasyonumu arttırdı. Fırat beyin eşim ve ailemin desteği ile zararlı alışkanlıklarımdan kırtuldum. Eskiden yapmayi sevdiğim ama sevdiğimi unutmuş oldığum hobilerime kavuştum. Artık kendime ve aileme yeteri zamanı ayırabiliyorum.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

M** G**

Fırat beye panik atak şikayetiyle gittim. İlaç kullanmaya karşı olduğum için sorunumu konuşarak çözmek istiyordum. 7 görüşmemiz bitti ve artık sadece kontrol seanslarına gitmeye karar verdik. Bu hastalıkla başa çıkabilme becerisini bana öğrettiği için fırat beye teşekkür ediyorum.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

g***

Anksiyete bozukluğumdan dolayı pek çok sıkıntı yaşadım. Yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Fırat Bey ile irtibata geçtim. Hastalığım hakkında bana çok yardımcı oldu. Ağlama ve atak krizlerim artık eskisi gibi tekrarlanmıyor bu konuda Fırat Bey'e çok teşekkür ederim kendisi hayatıma pozitif bir şekilde devam edebilmemi sağladı. Eğer sizinde çekinceleriniz varsa lütfen çekinmeyin kendisi alanında gayet başarılı.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Gülsüm ****

Sevgilim ve çevremle yaşadığım problemler yüzünden sıkıntılı bir süreç geçiriyordum, çok mutsuzdum, bu durum iş hayatıma da yansıyordu, fırat beye bir arkadaşımın önerisiyle gittim, 3 görüşme gerçekleştirdik. Fırat beyle çalıştığımızdan beri bir şeyler yoluna girmeye başladı. Gittiğinizde kendinizi rahat hissedeceğinizden eminim umarım siz de faydasını görürsüz. Ilgi ve alakası için teşekkür ederim

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Pelin ***

Merhaba fırat beye internetten ulaşmıştım. Hayatım çok mutsuz gidiyordu ve bazı takıntılarım vardı. Fırat beyin desteği ile bugün kendimi daha iyi ve mutlu hissetmekteyim. Fırat bey olmasaydı bugün bu noktaya gelemezdim. Aşağı yukarı 2 ay gibi bir sürede takıntılarımdan kurtuldum. İyi bir psikolog olduğunu düşünüyorum kendsini tavsiye edebilirim.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Tarık A**

Bir süredir kumar oynama sorunum vardı. Önceleri ufak ufak iddia gibi şeylerle oynardım fakat daha sonra bu ciddi bir sorun haline gelmeye başladı. Kumar yüzünden herkese yalan söylemeye başladım, çok şey kaybettim. Hem maddi hem manevi olarak kayıplarım çok fazla. Antalyada kumar bağımlılığı ile çalışan psikolog araştırırken fırat beye denk geldim. Kendisi ile birkaç aydır çalışıyoruz. Gidişattan çok memnunum. Yıllardır kaybettiğim şeyler geri gelmeyecek olsa da artık gelecekten umutluyum. Terapilere başladığımızdan beri kumar oynamıyorum. Kumar bağımlılığı diye bir şey olduğunu asla kabul etmezdim. Terapiler bana çok şey kattı. kumara karşı bakış açım değişti. İnşallah herşey daha iyi olacak. Teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Murat K**

fırat beye başvurmadan önce 8 yıldır panik atak ilacı kullanıyordum. Bir arkadaşımın önerisi ile fırat beyle tanıştım. 9 seans sonrasında 8 yıldır kullandığım ilaçları bıraktım (doktorumun kontrolünde). 8 yıldır kullandığım ilaçları asla bırakacağımı düşünemezdim. Panik atak ilacımı hayatım boyunca kullanacağını zannederdim. Panik atağın terapi ile yenileceğini düşünmezdim. İlaçlardan ve panik ataktan kurtulduğum için kendini çok özgür hissediyorum. Fırat beye ilgi ve alakası için teşekkür ederim.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

M***

Zorunlu iş ve şehir değişikliği bende ciddi sorunlara yol açmıştı. Hayatım hiç iyi gitmiyordu. Bu değişiklikler sevgilim ve arkadaşlrımla olan ilişkimi de etkiliyordu. Sevgilimle ayrılma noktasına gelmiştik. Fırat beyi tesadüfen buldum. Kendisi ile terapilere başladık. Şu an hayatımda ciddi bir sorun kalmadı diyebilirim. İlişkimi ve işimi kurtardığı için fırat beye teşekkür ederim.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Y*** P***

Bende yaklaşık 10 yıldır temizlik hastalığı var. İlk başlarda bu kadar yoğun olmasada son 2-3 yıldır çok aşırı derecece pislikten ve kirlilikten çok rahatsız oluyordum. Evin içinde sürekli temizlik yapardım. Yorgunluktan ölüyor olsam bile temizlik yapmadan içim rahat etmezdi. Ellerimi çamaşır suyuyla yıkardım, sabunla temizlenmek yetersiz gelirdi. Temizlikle ve hijyenle o kadar çok ilgilenirdim ki bu durum çoğu şeyi olumsuz etkilerdi. Arkadaşlarımla, kocamla olan ilişkim takıntılarım yüzünden kötüye gitmişti. Doktorum ilaç tedavisi ile birlikte bilişsel davranışçı terapi uygulayan bir psikologtan terapı almamı önermişti. Fırat beyi bu sayede buldum. Doktorumun verdiği ilaç ve fırat beyin terapileri işe yaradı. Şuan normal bir hayatım var.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

R*** H***

Hayatımda yakın zaman içinde kötü şeyler yaşadım. Bu durum beni alkol içmeye itti. Fırat beye gitme nedenim giderek artan alkol içme sorunum ve geceleri uyuyamamaktı. Tedavimizi tamamladık. Uykum normale döndü. Alkol kullanımını da kontrol altına aldım.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

E** A**

Yıllardır esrar kullanır ama bunu bağımlılık olarak görmezdim. Esrardan kaynaklı bazı sorunların olduğunu düşünürdüm ama bunu bağımlılık boyutunda düşünmezdim. Daha önce bırakma girişimlerim olmuştu. Malesef hep yeniden başladım. Sanırım Fırat Beyin en çok faydası yeniden başlamamayı öğretmek oldu. Esrar içme isteğine direnmeyi öğretmek oldu. 7 aydır temizim. Bira dahil hiçbirşey içmiyorum. Kontrol seanslarıyla tedavime devam ediyorum.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

A*** Ç**

Fırat beye deprsyon şikayetiyle gittim. Fırat beyi, psikiyatrsit doktorum önermişti kendisine o sayede ulaştım. 1,5 ay önce terapileri sonlandırdık. Şu an sadece ilaç kullanıyorum. Onu da doktorumun önerisiyle bırakacağım. Fırat beyle yaptığımız terapiler sadece 1 ay sürdü. Seanslarda konuştuğumuz şeyler benim için çok faydalı oldu diyebilirim. 1 ay içerisinde bu kadar değişeceğimi tahmin etmezdim. Eğer bir psikoloğa ihtiyacınız var ise Fırat beyi önerebilirim.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Merve Y***

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Fırat bey ile kendimi oldukça mutsuz, çaresiz ve kaygı seviyemin tavan yaptığı bir dönemde tanıştım. Terapi konularına biraz önyargım vardi, yardim alacak gücü bile kendimde bulamıyordum. Fırat bey ile ilk seansimizdan itibaren terapi sürecine girince, ne kadar iyi hissetmeye basladigimi ve kendim başa çıkmaya çalışarak ne kadar vakit kaybettigimi anladım. Hayata geri döndüm, sağlıklı bakış açıları kazandim. Guven veren ve çok profesyonel bir terapist kendisi. Fırat bey'e tekrar teşekkür ederim. Sorunlarınız olduğunu fark ediyorsanız lütfen ertelemeyin.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Özge Yıldırım

Çocukluktan 21 yaşıma kadar süregelen tırnak yeme problemim vardı ve uzun zamandır bu alışkanlığımı bırakmak adına uğraşlar veriyordum. Acı ojeler, tırnak kremleri, yara bantları, hiçbiri işe yaramamıştı, sonrasında Fırat beye randevu almaya karar verdim ve seanslarda bu alışkanlığım üzerine bilinç kazanmaya başladım. Şimdi tırnaklarımın uzadığını görmek beni çok mutlu ediyor. Eskiden tırnaklarımından utanırdım saklardım ama aldığım terapi sonucunda özgüvenimde bile ilerleme kaydettim. Tırnak yeme akışkanlığımın yanında buna bağlı öfke kontrolü gibi birçok konuda bana rehberlik etti. Fırat beye verdiği emeği için çok teşekkür ederim.

Uzman Psikolog Fırat Uzun Yorumları

Zeynep YÜKSEL

Uzman Psikolog Fırat Uzun Whatsapp