team image

Fırat Uzun

Uzman Psikolog

Uzmanlık Alanları

  • İnme sonrası konuşma kaybı

  • Bağımlılık danışmanlığı (madde bırakma, kullanım azaltma, zarar azaltma)

  • Nöropsikolojik değerlendirme

  • Nöropsikolojik rehabilitasyon

  • Bilişsel Davranışçı Terapi

  • EMDR Terapisi

Sertifikalar

  • Bilişsel Davranışçı Terapi - Dç.Dr. Nazlı Ayşe Şahan
  • Nöropsikolojik Değerlendirme - Prof.Dr. Öget Öktem Tanör 
  • Bağımlılık Danışmanlığı - Prof.Dr. Kültegin Ögel
  • EMDR Terapisi    -      Prof. Dr. Emre Konuk

Fırat Uzun Hakkında

Psikoloji lisans eğitimimi İstanbul Bilim Üniversitesinde 2014 yılında tamamladım.  Lisans eğitimim boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Florence Nightingale Hastanesi,  Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi, Akdeniz Üniversitesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Antalya Denetimli Serbestlik Bürosu gibi kurumlarda çeşitli proje ve çalışmalara katıldım.  

Uygulamalı (Klinik) psikoloji yüksek lisans eğitimimi  ‘’Çoklu Madde Bağımlılarında Ödüle Duyarlılık ve Çoklu Madde Kullanımının Yönetici/Yürütücü Üzerinde Etkisi ‘’ başlıklı tez ile tamamladım.  Uzmanlık tez çalışmam sırasında madde kullanım bozuklukları üzerine çalışmalarda bulundum.

Uzmanlık öğrenimim sırasında Dr. Ayşe Şahan’dan ‘’ Bilişsel Davranışçı Terapi ‘’ eğitimi aldım. Bir yıllık süpervizyon sürecimi tamamladıktan sonra çeşitli ruhsal sorunlar (anksiyete, obsesif kompülsif bozukluk, bağımlılık, kaygı, depresyon ) hakkında bireysel danışmanlık hizmeti vermeye başladım.

 

Prof. Dr. Öget Öktem Tanör’ün önce stajyerliğini sonra asistanlığını yaptığım iki yıllık süre boyunca; inme veya kafa travması sonrası ortaya çıkan konuşma bozukluğu yaşamış hastalarla çalışma fırsatı buldum.  Bu süre içerisinde hastaların yaşamış olduğu bilişsel ve konuşma kaybının rehabilitasyon sürecinde etkin rol aldım.  

Öget Öktem Tanör ve Şükriye Akça Kalem’in vermiş olduğu nöropsikolojik değerlendirme eğitim ve süpervizyon sürecini tamamlayarak,  Nöropsikoloji Derneği’nin  ‘’Nöropsikolojik Değerlendirme’’ sertifikasını almaya hak kazandım.

 

2016 yılında İstanbul ve Antalyada eşzamanlı olarak danışanlarıma hizmet vermeye başladım.  2017 yılında ise  temelli olarak Antalyaya dönerek; nöropsikolojik değerlendirme ve nörospikolojik rehabilitasyon (bilişsel reh.  ve konuşma terapisi )  konularında danışan kabul etmeye devam ettim.

Prof. Dr. Kültegin Ögel’den aldığım bağımlılık danışmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra madde kullanım problemi olan bireyler ve aileleri ile de çalışmaya başladım.

2017 yılından beri bireysel danışmanlık ofisimde danışanlarıma hizmet vermekteyim. Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroloji servisinde gönüllü olarak çalışmaktayım.

 

 

 

 

 

antalya psikolog, konyaaltı psikolog, antalya emdr

Uzman Psikolog Fırat Uzun Whatsapp